Tanie loty? Jest lepszy sposób na pomysłowe i tanie city break! | Przewóz osób Poznań i nie tylko - autokar4u.pl - krajowe i międzynarodowe przewozy autokarowe

Zawartość strony

Tanie loty? Zapomnij! Jest lepszy sposób na naprawdę wygodne i tanie city break lub dłuższe wakacje

Tanie loty kuszą, by odkrywać bliższe i dalsze zakątki świata. Mina rzednie, gdy do niewiarygodnie atrakcyjnej ceny biletu na samolot musimy dopłacić niemało pieniędzy za transfer do miasta, które chcemy zwiedzić. Bo samo lotnisko, niekiedy usytuowane w szczerym polu, nie jest tym, czego oczekujemy po weekendowym city break.

wygodne i tanie city break

Z lotniskami znajdującymi się stosunkowo daleko od głównych ośrodków miejskich spotkamy się przykładowo w krajach skandynawskich, a także w Hiszpanii czy Francji.

Gdy transfer z lotniska to droga przez mękę…

Kto ma ochotę na lot samolotem i łyk zagranicznego powietrza, mimo wszystko nie będzie raczej usatysfakcjonowany lądowaniem np. w Beauvais-Tillé, skąd do Paryża jest 1,5–2 godz. drogi (za przejazd pociągiem zapłacimy 87–130 zł, autokarem 145–152 zł, a najdrożej wyjdzie oczywiście taksówka, kosztująca 650–850 zł). Miasteczko Beauvais nie ma natomiast wiele do zaoferowania – poza gotycką katedrą św. Piotra, klasycystycznym gmachem ratusza i niezbyt ruchliwymi uliczkami – dlatego oprócz spaceru po cichej, nudnawej okolicy nie zapewnimy tu sobie zbyt licznych rozrywek. Niespecjalnie też poczujemy ducha Francji.

City break z tanim przelotem to wciąż ciekawy pomysł na szybki wypad za miasto. Gdy jednak chcemy dokładniej zwiedzić wybraną okolicę, zobaczyć naprawdę interesujące miejsca i być bardziej niezależni w kwestii kierunku podróży, rozsądnie jest rozważyć nieco dłuższy i inaczej zaplanowany wyjazd.

Przede wszystkim warto dokładnie przemyśleć, czy samolot na pewno jest odpowiednim środkiem transportu. Zamiast niego dobrze jest wziąć pod uwagę alternatywną opcję, czyli wynajem busów.

Bus na wynajem, taki jak Ford Transit z Autokar4u, mieści 13 pasażerów (ma także sprawną klimatyzację, pasy bezpieczeństwa na każdym fotelu i pojemny bagażnik). Wielu z pewnością zdziwi sugestia, by zdecydować się na wynajem busa na kilkanaście osób, skoro planują wyprawę tylko z chłopakiem, przyjaciółką, a nawet samotnie. Gdy jednak przeliczymy koszty, a co najważniejsze – określimy, jak mają przebiegać nasze wymarzone krótkie wakacje, może się okazać, że korzystniej będzie skrzyknąć kilku chętnych i jechać na urlop razem!

Zaproś znajomych i wynajmijcie bus

Najlepiej spytać rodziny albo bliskich znajomych, a w ostateczności wrzucić post na Facebooka, by dowiedzieć się, kto byłby chętny na wspólną wycieczkę.

Wyjazdy busem w kilka czy kilkanaście osób mają wiele zalet i często są lepsze niż klasyczne wyprawy autokarowe. Zrzutka na zbiorowy przejazd busem pozwala obniżyć koszty podróży i uzyskać atrakcyjne, niskie ceny za wynajem busów.

Następnymi atutami, wyjątkowo podkreślanymi przez przewoźników, są krótki czas podróży (wynajęty bus jedzie z punktu A do B, nie zajeżdża do miasteczek po drodze, by zabrać kolejnych pasażerów – chyba że wsiadają lub wysiadają tam osoby, które zabieracie na wycieczkę), transport door-2-door, czyli możliwość odebrania pasażerów z wyznaczonego miejsca i dowiezienia ich dokładnie tam, gdzie chcą (odpada konieczność organizowania dodatkowego transferu i płacenia za niego), większe bezpieczeństwo (pojazd, bagaże i kierowca są zawsze pod ręką) oraz większy komfort (to wy wyznaczacie trasę przejazdu, decydujecie, kiedy i dokąd chcecie pojechać).

Podróżując w więcej osób, możecie ponadto liczyć na tańsze noclegi (opłaca się wynająć domek zamiast np. pokoi hotelowych) czy zniżki grupowe na bilety wstępu do najciekawszych zabytków.

Poznaj ludzi, zwiedź ładny kawałek świata

Ale jak to: jechać z rodziną albo z ludźmi, których znamy tylko z mediów społecznościowych? Wbrew pozorom może się to okazać naprawdę trafną ideą. Często nie jesteśmy nawet świadomi, jak wiele osób z grona naszych znajomych również chętnie wybrałoby się na krótki wypad, ale… nie mają z kim, boją się jechać samotnie do obcego kraju czy obawiają się wysokich kosztów, a nie wpadli na pomysł wspólnej wyprawy.

Na miejscu każdy może robić to, na co ma ochotę – nikt ani nic was przecież nie trzyma, nie jesteście na siebie skazani. Wyjazdy busem do Chorwacji, Niemiec, Anglii, Włoch czy Austrii, cieszące się coraz większą popularnością, przypominają wyjazd na zorganizowaną wycieczkę autokarową, w przypadku której grupa ludzi jedynie podróżuje razem, ale potem spędza czas według własnego uznania. Niektóre lokalizacje możecie natomiast zwiedzić wspólnie – mając pod ręką wynajęty bus z kierowcą, bez problemu objedziecie ciekawe zabytki w mieście, a także ruszycie na wycieczkę po okolicy.

Wspólna wyprawa zbliża i jest doskonałą sposobnością do zawarcia przyjaźni. Jeden udany wyjazd może zrodzić myśl o kolejnym, a stąd tylko krok do tego, o czym marzy dziś wiele osób: do podróżowania i zwiedzania świata tanio, wygodnie i z pomysłem.