Autokar lub bus na wesele, taksówka, własny samochód – co wybrać? Ceny | Przewóz osób Poznań i nie tylko - autokar4u.pl - krajowe i międzynarodowe przewozy autokarowe

Zawartość strony

Autokar lub bus na wesele, taksówka, sąsiad, własny samochód – co wybrać? Poradnik i cennik dla Młodej Pary

Prawie nikt nie organizuje już wesel na setki gości. Ale nawet wesele na 100, 80, 50 czy choćby 30 osób jest niemałym wyzwaniem – również logistycznym. Wynajem autokaru lub busa na wesele okazuje się być rozwiązaniem, które zdejmuje z głów Młodej Pary niejeden dylemat.

Może przewiźć gości weselnych?

Ślub i wesele to najważniejszy dzień w życiu Młodej Pary. Z drugiej strony wesele robi się tak naprawdę dla gości. A jeśli tak, to w dobrym tonie jest zapewnić im zarówno dobrą zabawę weselną, jak również organizację często znacznie istotniejszych kwestii, takich jak nocleg i transport na wesele.

Zaplanowanie przewozu z kościoła lub USC na salę weselną, a następnie, po imprezie, do hotelu lub domów zaproszonych osób, to bardzo miły gest, dobrze świadczący o nowożeńcach. Niestety w toku weselnych przygotowań młodzi często o tym zapominają i potem pojawia się ambaras. Wraz z nim przychodzą do głowy rozmaite rozwiązania, bo może…

Goście załatwią transport we własnym zakresie

Jeśli gościom odpowiada taki wybór – nic nie stoi na przeszkodzie. Najważniejsze to uzgodnić, czy samodzielna organizacja transportu jest wszystkim na rękę. Takie rozwiązanie jest słuszne, gdy każdy przyjeżdża na wesele z innej części kraju, ceni mobilność i niezależność, a wy jesteście w stanie wskazać gościom najlepsze miejsca postojowe i parkingi w okolicy.

Zwróćcie jednak uwagę, że dojazd na wesele własnym autem, a potem przejazdy między kolejnymi lokalizacjami: kościół, USC, sala weselna, hotel/dom, może rodzić liczne problemy, np. gdy kierowca postanowi jednak wypić zdrowie Młodej Pary i nie będzie mógł prowadzić.

Sąsiad przewiezie gości

Sąsiad albo znajomy – ma duży samochód, obróci parę razy i „z głowy”. To opcja dobra i zła zarazem. Po pierwsze kierowca będzie musiał przejechać trasę kościół/USC – sala weselna co najmniej kilka, kilkanaście razy, co znacząco wydłuży czas oczekiwania na rozpoczęcie uroczystości. Gdy jedni zostaną już dowiezieni na miejsce, pozostali wciąż będą tkwili przed kościołem lub USC, czekając na swoją kolej.

Sąsiad czy znajomy z dużym autem to z kolei praktyczny wybór, jeśli chodzi o odwożenie gości po weselu. Zważywszy na to, że niektórzy będą chcieli wyjść z niego wcześniej, w ten sposób prawdopodobnie zlikwidujecie problem tłoku przy opuszczaniu lokalu. Niestety taki pomysł może nie spodobać się kierowcy, który na czatowaniu na chętnych i odwożeniu ich o różnych porach spędzi z pewnością wiele godzin.

Rozważycie wynajem taksówek na wesele

Taksówka na wesele wydaje się być idealnym rozwiązaniem, szczególnie gdy gości jest niewielu, a impreza odbywa się w mieście. Doskonałość pomysłu z taksówką szybko jednak przybierze mroczne barwy, gdy policzycie sobie koszt takiej przyjemności. Za przejazd trasy o długości 10 km dla 4 lub 7 osób (zależnie od wielkości samochodu) zapłacicie od 26 do nawet 80 zł.

Zakładając, że na weselu będzie 50 gości i wszyscy pojadą taksówką 4-osobową, łącznie będziecie potrzebowali ok. 12-13 aut. Koszt jednego tylko przejazdu, np. z kościoła na salę weselną, przy najniższej stawce (6 zł za podstawienie, 2,20 zł za każdy kilometr) wyniesie 28 zł dla jednej taksówki, czyli 336 – 364 zł dla 12 lub 13 z nich. Jeżeli natomiast kurs odbywa się w dni świąteczne i weekendowe albo poza teren miasta, stawka za 1 km jest już znacznie droższa i wynosi od 3 do nawet 7 zł, co spowoduje, że za jeden kurs kilkunastu pojazdów zapłacicie nawet 900 zł.

Pomysł z taksówką nie jest jednak taki zły, jeśli mowa o krótkich trasach i odwożeniu tylko niektórych gości z imprezy. Ponownie biorąc pod uwagę, że część z nich zdecyduje się wyjść wcześniej, by wrócić do własnego domu albo hotelu, zamówienie kierowcy z autem z pewnością zyska uznanie w ich oczach.

Zdecydujecie się na wynajem busa lub autokaru na wesele

Na koniec wisienka na torcie weselnych wyborów transportowych, czyli wynajem autokarów na wesele. To rozwiązanie zdecydowanie warte rozważenia, o czym przekonały się już setki Młodych Par. Bus na kilkunastu pasażerów lub autobus, którym komfortowo i szybko przewieziecie nawet 56 gości, wyjdzie znacznie taniej niż np. kilkanaście taksówek, i bez wątpienia znacznie wygodniej pod kątem organizacyjnym niż transportowanie weselników różnymi środkami lokomocji. Dodatkową zaletą autokarów są luki bagażowe, dzięki którym będziecie mogli wygodnie przewieźć bagaże gości czy też prezenty weselne.

Autokar na wesele – cena

Ile kosztuje wynajem autokaru na wesele? Cena zależy od kilku czynników: liczby pasażerów, długości trasy, czasu przejazdu, typu i wyposażenia wybranego busa lub autobusu z oferty przewoźnika oraz innych, indywidualnych ustaleń.

Firmy wynajmujące autokary na wesele, takie jak Autokar4u.pl, zazwyczaj wyceniają usługę na podstawie kilometrówki. Cena za 1 km może wynosić zaledwie ok. 2 – 4 zł! Nietrudno więc obliczyć, że przewóz gości na wesele autokarem czasami wychodzi dosłownie za grosze. Ale i tu wszystko zależy. Bo na przykład, jeżeli zamawiacie usługę czasowej dyspozycji pojazdu albo kierowca ma zostać na miejscu do następnego dnia, to do kosztów trzeba będzie doliczyć opłatę postojową. W dobrym tonie będzie w takiej sytuacji zapewnienie kierowcy posiłku i napojów, a niekiedy także noclegu, co musicie wziąć pod uwagę przy kosztorysowaniu transportu weselnego.

Wynajem busa 13-osobowego na wesele to koszt od 50 zł za godzinę, natomiast cena za wynajem autokaru na wesele może wynosić od 400 zł wzwyż. Przeciętna cena za wynajem autobusu na ślub i wesele to ok. 700 – 1000 zł. Aby poznać dokładne koszty transportu weselnego, dostosowane do waszych indywidualnych potrzeb, skorzystaj z formularza wyceny.

Bądźcie elastyczni

Na koniec pamiętajcie, że nie dogodzicie w równym stopniu wszystkim gościom weselnym. Bez wątpienia do Młodej Pary powinno należeć sprawne zorganizowanie transportu na trasie z kościoła lub USC na salę weselną. A jak goście dojadą na miejsce uroczystości zaślubin i odjadą z imprezy, to już kwestia całkowicie odrębna, której rzeczywiście nie musicie brać pod uwagę. Jedni będą woleli podróżować własnym autem, drudzy zabiorą się ze znajomymi, a część pojedzie taksówką czy nawet komunikacją miejską, pociągiem bądź też przyleci samolotem. Kluczem do udanego wesela jest dogadanie się ze wszystkim oraz wzięcie pod uwagę ich oczekiwań i planów.