Wynajem autokarów i busów na wycieczkę i dla biur podróży - poradnik | Przewóz osób Poznań i nie tylko - autokar4u.pl - krajowe i międzynarodowe przewozy autokarowe

Zawartość strony

Wynajem autokarów na wycieczkę i dla biur podróży. Ceny i zakres współpracy

Na wycieczki coraz częściej latamy samolotem. Mimo rosnącej siatki połączeń lotniczych i niskich cen biletów za przeloty, niekiedy lepszą alternatywą na wakacyjny wyjazd jest autokar. Sprawdza się szczególnie, gdy chodzi o autokarowe wycieczki objazdowe po Europie z biurem podróży lub o wypad na urlop w większym gronie przyjaciół i rodziny.

Wynajem autokarów na wycieczkę

„Autokar? Odpada, nie zamierzam wlec się kilkanaście godzin w ciasnej puszcze!” – mniej więcej tak reagują ludzie, którym proponujemy wynajem autokaru na wycieczki. Czy organizujemy je samodzielnie, zapraszając znajomych na wspólny wyjazd, czy chodzi o objazdowe wycieczki autokarem po Polsce lub Europie, oferowane przez biura podróży, długa jazda jest nam wyjątkowo nie w smak. A może dzieje się tak dlatego, że mamy niemiłe wspomnienia z autokarowych wypraw sprzed lat?

Autokar na wycieczki – wygodny i bezpieczny

Warto zauważyć, że wycieczki autokarowe kiedyś a dziś, to zupełnie inna para kaloszy. Nowoczesne autokary to pojazdy komfortowe oraz obowiązkowo, zgodnie z przepisami, wyposażone w klimatyzację (lub chociaż nawiew) i ogrzewanie.

W coraz większej liczbie z nich spotkamy także pasy bezpieczeństwa na każdym siedzeniu, a ponadto rozmaite udogodnienia: WC, Wi-Fi, telewizor z DVD, radio, bar kawowy czy mikrofon dla przewodnika (takie wyposażenie ma np. autokar MAN A03 z Autokar4u, mieszczący 50 pasażerów).

Postoje nie tylko dla rozprostowania kości

Dobrze zorganizowane wyprawy autokarowe po Polsce i Europie to tani, a często również bardzo ciekawy sposób na wycieczki wyjątkowo udane i obfitujące w moc wrażeń. W przeciwieństwie do innych środków lokomocji, autokary na wynajem pozwalają dojechać tam, gdzie przykładowo nie dolecimy samolotem.

Dzięki temu, że podczas długich wycieczek planowane są postoje, zawsze można odetchnąć na świeżym powietrzu i rozprostować zasiedziane ciało. Warto połączyć przerwy ze zwiedzaniem interesujących miejsc, które napotkamy na trasie. Podczas jazdy też nie będziemy się nudzić – podróżujący z nami pilot wycieczek może opowiadać o tym, co mijamy po drodze, a gdy mamy ochotę na niezobowiązujący relaks, kierowca zawsze może włączyć film bądź muzykę.

Więcej o przewadze autokarów nad samolotem i organizacji wyprawy pisaliśmy już w artykule Tanie loty Zapomnij! Jest lepszy sposób na naprawdę wygodne i tanie city break i dłuższe wakacje – zachęcamy do lektury i wykorzystania zaprezentowanych tam pomysłów.

Wynajem autokaru na wycieczki dla biur podróży

Na wynajem autokaru na wycieczki (albo busa, gdy podróżujemy w kilkanaście osób) można zdecydować się osobiście – wystarczy zaprosić większą grupę znajomych i wyruszyć razem w podróż (o tym, jak to zrobić również pisaliśmy w przywołanym powyżej artykule).

Jednak znacznie lepiej sprawdzić oferty biur podróży, które często organizują tanie wyprawy autokarem i busem po Polsce lub wybranym kraju europejskim. Do wyjazdów z biurem podróży naprawdę warto się przekonać. Jednym z powodów są niskie ceny za wycieczki autokarowe – biuro podróży na stałe współpracujące z przewoźnikiem, często ma możliwość wynegocjowania rabatów. Co więcej, biura podróży zazwyczaj bardzo rozważnie podchodzą do wyboru firmy przewozowej – można mieć więc pewność, że podstawiony autokar lub bus będzie komfortowy i bezpieczny, a kierowca sprawdzony i godny zaufania. Ponadto biuro podróży zdejmuje nam z głowy wszelkie aspekty organizacyjne – od opracowania najlepszej trasy przejazdu, przez wyznaczenie wartych zwiedzenia obiektów, po znalezienie niedrogich i wygodnych noclegów wraz z wyżywieniem. Kluczem do udanej wyprawy autokarowej pozostaje więc jedynie interesujący plan wycieczki i wybór miejsca, które chcemy zobaczyć.